ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

عکاسی معماری را می توان یکی دیگر از انواع عکاسی دانست که با استفاده از آن تصویر هایی از اثرهای معماری ثبت می کنند. این نوع از عکاسی نیاز به خلاقیت بسیار زیادی دارد. عکاسی معماری هم مانند دیگر شاخه های عکاسی نیاز به رعایت نکته های بسیار ماهرانه ای دارد که می تواند در کیفیت کار شما بسیار موثر باشد. مهارت هایی که می توان به هر چه حرفه ای تر بودن شما بیشتر کمک کند. ما در اینجا قصد داریم تا نکات مهم و کلیدی را برای انجام این نوع از عکاسی در اختیار شما قرار دهیم.

 

پیدا کردن عکس های فضایی که قصد عکاسی از آن را دارید

شما به راحتی می توانید با استفاده از اینترنت بعضی از عکس هایی از ساختمان های منحصر به فرد و خاص گرفته شده در اختیار داشته باشید. بسیاری از عکس هایی که در سایت های اینترنتی وجود دارد تصویرهایی است که عکاسان بسیار حرفه ای آن ها را ثبت کرده اند. اگر تمامی مواردی که در این عکس به کار رفته را در نظر گرفته و بررسی کنید می توانید بفهمید که چه مواردی می تواند کار شما را حرفه ای تر کند. زاویه ها، چالش ها، نور و بسیاری از نکته های که در این عکس ها وجود دارد کمک شایانی به شما خواهد کرد. این کار می تواند یکی از مهم ترین نکات در عکاسی معماری باشد.

آشنایی با جهت جغرافیایی ساختمان

موقعیت و جهت جغرافیایی ساختمانی که می خواهید از آن عکس بگیرید می تواند بسیار مهم باشد. چرا که می تواند نور در جهت ساختمان کم و زیاد شود. این احتمال وجود دارد که ساختمانی که می خواهید از آن عکس بگیرید دارای پنجره های بزرگ و رو به نور باشد. این عامل می تواند در برخی از موارد برای عکاسی معماری مشکلاتی را ایجاد کند. به همین دلیل است که باید بدانید جایی که قرار است در آن عکسبرادی کنید دارای چه جهت جغرافیایی  می باشد. بهتر است که اهمیت این امر را نادیده نگیرید تا بتوانید کار خود را به خوبی و بهترین شکل ممکن انجام دهید. 

 

قدم زدن در فضا قبل از عکاسی

برای این کار دلایل مختلفی وجود دارد. اولین دلیل آن است که در شرایطی که محیط و فضای داخلی دچار به هم ریختگی باشد می توانید آن را جمع کرده و مرتب نمایید. همچنین شاید چیز هایی اضافه در آنجا باشد که در کار شما اختلال ایحاد کند. در این موارد باید حواستان به تمامی قسمت های خانه باشد. چرا که عکاسی معماری می خواهد که زیبایی طراحی داخلی و در مواردی خارجی ساختمان را نشان دهد. علاوه بر این با قدم زدن در فضا می توانید قسمت هایی منحصر به فرد را در خانه پیدا کنید که می تواند سوژه بسیار خوبی برای عکس شما باشد. به طوری که فضایی متفاوت از خانه را برای عکاسی به شما هدیه خواهد کرد. این فضاهای شاید در حالت عادی نظر کسی را به خود جلب نکند اما زمانی که شما با بیشترین دقت آن را پیدا می کنید و ا ز آن عکس می گیرید.

توجه به سبک و سیاق فضا

در عکاسی معماری مهم ترین و کلیدی ترین نکته می تواند سبک و سیاقی باشد که در آن استفاده می کنید. حتما قبل از عکسبرداری از منطقه باید بدانید که این ساختمان به دست طراح و یا معماری معروف ساخته شده است یا خیر؟ چرا که اگر اینگونه باشد کار شما را در عکاسی معماری بسیار راحت خواهد کرد. به دلیل اینکه یک معمار حرفه ای وقتی جایی را طراحی می کند همه وسایل و تزئینات در آنجا سر جای خود قرار گرفته است و دیگر نیازی نیست که شما وقت خود را برای جا به جا کردن ویا چیز های دیگر بگذارید.