ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

عکاسی مدلینگ یکی از شاخه های عکاسی به حساب می آید. تمامی افرادی که قصد انجام این شاخه از عکاسی را دارند، باید نکات مهمی را مد نظر خود قرار دهند. این کار می تواند شما را در این زمینه بسیار موفق تر نماید. نکات عکاسی مدلینگ به اندازه تجهیزات لازم دارای اهمیت می باشد. ارتباط  و ایجاد تعادل می تواند در این راه به شما کمک شایانی نماید. شما بهتر از هر کسی می دانید که این کار نیاز به هنر بسیار زیادی دارد. از این رو تمامی هنر خود را با مهم ترین نکات عکاسی مدلینگ ترکیب کنید، تا بتوانید کار عکاسی را انجام دهید. ما در این مقاله قصد داریم تمامی نکات در رابطه با این امر را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

ایجاد ماهیت مقتدرانه در عکاسی مدلینگ

در راستای عکاسی مدلینگ شما باید بیشتر از هر چیز دیگری دارای اعتماد به نفس باشید. این به شما کمک می کند که به کار خود اطمینان داشته باشید و به بهترین نحو این کار را انجام دهید. در شرایطی که شما بدون اعتماد به نفس و دارای استرس باشید، می تواند در کار مدل شما تاثیر گذار باشد. شما این حس را به سوژه و مدل خود منتقل می کنید. اگر سوژه در کنار شما حس راحت و بی استرسی داشته باشد، همکاری آن با شما بیشتر خواهد بود. برای این منظور می توانید قبل از اینکه بخواهید عکسی بگیرید، نیاز به یک فهرستد دارید. شما در این فهرست می توانید باید تمامی عکس هایی که می خواهید بگیرید را یادداشت کنید. بعد از آن شما باید برای هر کدام از آنها یک تکنیک در نظر بگیرد. همچنین تمامی وسائلی که نیاز دارید را در دسترس خود قرار دهید. این کار بهترین کمک به شما برای ایجاد اعتماد به نفس در شما است.

عکاسی مدلینگ 

تمرکز به آرایش ولباس مدل

واضح است که این شاخه از عکاسی در رابطه با مد و لباس می باشد. از این رو باید بتوانید به بهترین نحو این را در عکس هایتان به تصویر بکشید. به همین دلیل باید از هر چیزی که می تواند به صحنه عکاسی و مدل شما کمک کند، استفاده کنید. می توان گفت در شرایطی که می خواهید برای مدل لباس عکاسی مدلینگ انجام دهید، باید در کنار آن مو و چهره مدل خود را آرایش نمایید. این کار به گونه ای برعکس هم می تواند انجام شود. باید بدانید که آرایش تیره و غلیظ می تواند فریب دهنده و آرایشی ملیح با موهای ساده حس معصومیت مدل را به اشخاص منعکس می کند.

ژست

شما به عنوان یک عکاس باید در دادن ژست  مسلط باشید. چرا که شاید در عکاسی مدلینگ گرفتن ژست و دادن ایده کاری ساده نباشد و در مقایسه با دیگر شاخه های عکاسی کار سخت تری است. از این رو برای اینکه بتوانید برای خود ذهنیتی از ژست ها ایجاد کنید، از مجله های مد استفاده کنید. این کار می تواند به شما کمک کند تا تمام ژست های روز دنیا را ببینید و با آنها آشنا شوید. در عکاسی مدلینگ می توانید از ژست های شکسته و یا حتی زاویه دار استفاده کنید. این کار می تواند عکس های شما را جذاب تر نماید. علاوه بر این شما با استفاده از این نوع ژست می توانید بدن مدل خود را به گونه ای کشیده تر نشان دهید. 

عکاسی مدلینگ در استودیو

یکی از بهترین و کار آمدترین لوکیشن هایی که می توانید در آن عکاسی مدلینگ انجام دهید، استودیو می باشد. چرا که در این محیط شما به راحتی می توانید نورپردازی انجام دهید. در استودیو شما باید تمامی قسمت ها را به گونه ای نورپردازی نمایید که بر روی عکس هیچ سایه و یا تیرگی ایجاد نشود. اگر می خواهید که نور پردازی شما به شکل دقیق تری انجام شود، می توانید از نورسنجی مجزا استفاده نمایید. نباید نور محیط کم باشد، این کار کیفیت عکس شما را کاهش می دهد.