ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

عکاسی لایف استایل یکی از شاخه های عکاسی به حساب می آید. این نوع از عکاسی را می توان شیوه ای دانست که در آن زندگی حقیقی افراد مورد بازسازی قرار می گیرد. عکاسی لایف استایل به طور عجیبی به زندگی روزمره افراد نزدیک می باشد. عکاس برای گرفتن این مدل عکس ها تمام تلاش خود را می کند تا در محل هایی بسیار طبیعی این کار را انجام دهد. چرا که این کار به او در خلق تصویری طبیعی کمک خواهد کرد. از این نوع از عکاسی معمولا در تبلیغات ها وهمچنین عکس های پرتره نیز استفاده می شود. عکاسی لایف استایل می تواند قسمتی از یک اتفاق طبیعی را به تصویر بکشد و همچنین بیننده آن با عکس ارتباطی احساسی بر قرار خواهد کرد. جایگاه منحصر به فرد عکاسی لایف استایل در تبلیغات زبان زد خاص و عام می باشد. هر چند که این نوع از عکاسی در تمام زمینه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

 

یکی از بهترین ویژگی های آن می توان  سادگی آن و همچنین باور پذیری آن را نیز بیان نمود. برای عکاسی لایف استایل نیازی به گرفتن ژست و یا لباس هایی خاص ندارد. از این رو عکسی زیبا و صمیمی را می توانید به راحتی خلق نمایید. این نوع عکس ها معمولا در عکس های پرتزه جلوه ای زیباتر خواهد داشت. عکاس برای انجام این نوع از عکس ها باید بهترین تکنیک ها را برای نورپردازی انجام دهد. 

عکاسی لایف استایل امروزه در بین مردم بسیار محبوب شده است. برای گرفتن این عکس ها از دوربین های دیجیتال استفاده می شود. چرا که دارای در سریع ترین زمان ممکن و همچنین با کمترین هزینه می توان با آنها عکاسی کرد. برای اینکه بتوانید عکاسی لایف را به بهترین نحو ممکن انجام دهید، باید نکاتی را رعایت نمایید. ما در اینجا برخی از این نکات را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

 

برای لحظه های طلایی آماده باشید

  1. نباید زمان را برای گرفتن عکس از دست بدهید. این می تواند به این معنی باشد که از تمام موقعیت های عکاسی استفاده کنید. چرا که این امکان وجود دارد که اتفاقی خاص در یک ثانیه به وجود دارد. اگر عجله نکنید امکان دارد تا سوژه عکستان را از دست بدهید. 
  2. لحظه قبل و بعد از اتفاق عکستان را ثبت نمایید. این کار می تواند برای تصویر های متحرک بسیار کار آمد باشد.  
  3. نور محیط در عکاسی لایف استایل تاثیرات مثبت زیادی خواهد داشت. پس بهتر است تا بهترین نور را برای این نوع از عکس ها تنظیم کنید. 
  4. چیدمان صحنه موثرترین امر در این نوع از عکاسی می باشد. این به معنی آن است که سوژه خود را در وضعیتی مناسب قرار دهید. این کار می تواند چشم هر بیننده ای را به عکس شما خیره کند.
  5. جزئیات عکس را باید در تصویر جای دهید.
  6. برای اینکه عکاسی لایف استایل را به بهترین شکل ممکن انجام دهید می توانید کارهایی که به سوژه شما کمک می کند تا زیبا تر و یا بهتر به نظر آید به او بسپاریدو شاید شنیده باشید که در حین عکاسی به شما گفته می شود که " بگو سیب " . این می توان یکی از نمونه هایی از همان کارها باشد.