طراحی ساک تبلیغاتی

با توسعه و گسترش ابزارهای تبلیغاتی ساک تبلیغاتی هم به عنوان یک ابزارکارآمد و مهم در حوزه تبلیغات شناخته می شود.

اینکه شما یک ساکی با برند محصول یا خدمات خودتان تولید کنید و آن ساک در دست مردم در سراسر شهر بچرخد، در واقع یک تبلیغ نسبتا رایگان و به صرفه برای برند شما محسوب می شود. ضمن آنکه شما به مشتری و حضور آن در برند خود احترام گذاشته اید.

مزایای استفاده از ساک تبلیغاتی چیست؟

1- اولین مزیت استفاده از ساک تبلیغاتی مطرح شدن و نمایان شدن بیشتر برند است. به طور کلی هدایای تبلیغاتی و به خصوص ساک تبلیغاتی باعث می شود، برند مورد نظر بیشتر شناخته شده به خصوص اگر لوگو و آرم تجاری شرکت هم روی آن حک شده باشد. در این شیوه تبلیغاتی شما می توانید ساک های کوچک و بزرگ با نام و برند سازمان خود را تولید کرده و در فروشگاههای مختلف به رایگان قرار دهید تا مشتریان آن فروشگاهها برای گذاشتن وسایل خود از این ساک ها استفاده کنند و در همین حین متوجه برند و محصول و نام تجاری شما خواهند شد.
2- ساک تبلیغاتی ضمن اینکه کارایی زیادی برای مشتریان دارد، با هزینه خیلی کمی هم تولید می شود. در حوزه تبلیغات ابزارهای زیاد و متنوعی برای معرفی برند های مختلف وجود دارد که به یک قیمت و هزینه قابل سفارش نیستند. در این بین ساک تبلیغاتی با هزینه خیلی کمی تولید شده و می تواند سبب معرفی برند شما شود. ضمن آنکه عموما مشتریان به ساک های کوچک و زیبا با طراحی های خلاقانه علاقه زیادی دارند و دوست دارند، بعد از خارج شدن از هر فروشگاهی یکی از این ساک ها را داشته باشند. برای همین اگر بتوانید تبلیغات حرفه خود را روی این ساک ها قرار دهید، در واقع روزانه تعداد زیادی از افراد را با برند خود آشنا کرده اید، بدون اینکه هزینه زیادی صرف کرده باشید.
3- ساک تبلیغاتی به عنوان یک کارت ویزیت هم شناخته می شود. ویژگی کارت های ویزیت این است که نام برند، خدماتی که ارائه می دهد، آدرس و مشخصات صاحب برند روی آن درج می شود و صاحب برند می تواند در تماس با مشتریان کارت ویزیت خود را که کوچک و جمع و جور است، ارائه دهد. ساک های تبلیغاتی هم در واقع چیزی شبیه به کارت ویزیت هستند و به همان نسبت هم استفاده از آنها راحت است.
4- مزیت دیگر ساک تبلیغاتی حمل و نقل راحت آنها ، دوام و ماندگاری بیشتر در مقایسه با ساک هایی که از جنس نایلون هستند، امکان گذاشتن کالا و سایل سنگین تر در آنها و همانطور که گفتیم چاپ لوگو سازمان با تمام جزئیات محصول به شیوه های خلاقانه.

انواع ساک تبلیغاتی

در طراحی ساک تبلیغاتی یک نوع ساک وجود ندارد و طراحی ساک تبلیغاتی در سه نوع مقوایی، سوزنی و متقال انجام می شود. در ادامه هر کدام را توضیح می دهیم:

طراحی ساک تبلیغاتی مقوایی

طراحی ساک تبلیغاتی مقوایی در واقع جلوه ای از هنر و خلاقیت است. در طراحی ساک تبلیغاتی مقوایی امکان استفاده از طرح های مختلف وجود داشته و طراحان می توانند روکش مقوا را با طلا و یا نقره تزئین کنند. البته این کار در برندهای خیلی گران قیمت و برای مشتریان خاص عموما انجام می شود. طراحی ساک تبلیغاتی مقوایی این امکان را می دهد که مشتری بتواند وسایل خیلی سنیگن هم در این ساک بگذارند چون جنس مقوای انتخاب شده برای این وسیله بسیار محکم و مقاوم بوده و به راحتی تحمل چیزهای نسبتا سنگین را دارد. طراحی ساک تبلیغاتی مقوایی یک کار بسیار لوکس و شیوه تبلیغاتی بسیار مدرن و شیک است و بسیاری از برند ها و شرکت های معروف از این شیوه برای معرفی محصولات و خدمات خود استفاده می کنند.

طراحی ساک تبلیغاتی سوزنی

ساک تبلیغاتی سوزنی با نام دیگری شامل وون و اسپانباند هم شناخته می شوند. علت اینکه ساک تبلیغاتی را سوزنی یا وون می گویند به دلیل این است که این ساک فاقد بافت بوده و از الیاف خاصی هم برای درست کردن آن استفاده می شود. طراحی ساک تبلیغاتی سوزنی برای شرکت ها و برند های مختلف مزیت های زیادی دارد که برخی از آنها شامل موارد ذیل است:
1- اول اینکه طراحی ساک تبلیغاتی سوزنی در نهایت دقت و جذابیت انجام می شود و چون الیاف بکار رفته در ساخت آنها چاپ پذیری بالایی دارند، بسیار خوش فرم و شیک خواهند شد.
2- طراحی ساک تبلیغاتی سوزنی با قیمت خیلی پایین امکان پذیر بوده و برندها می توانند آن را در تعداد زیاد سفارش داده و محصولات خود را در جاهای مختلف تبلیغ کنند.
3- استحکام ساک تبلیغاتی سوزنی بسیار بالا است و برای مدت طولانی می تواند از آن استفاده نمود.
4- طراحی ساک تبلیغاتی سوزنی در رنگ های مختلف و بسیار متنوع انجام می شود و مشتری می تواند با توجه به سلیقه خود یک یا چند رنگ را انتخاب نماید.
5- دوخت ساک تبلیغاتی سوزنی در دو نوع دوختی و پرسی انجام می شود و مشتری می تواند هر نوع یا هر دو نوع را با توجه به نیاز خود سفارش دهد.
6- ساک تبلیغاتی سوزنی در تیراژ بالا بسیار به صرفه بوده برای همین برای استفاده و تبلیغات در نمایشگاهها و کنفرانس ها بیشتر استفاده می شود.
طراحی ساک تبلیغاتی متقال
یک نوع دیگر از ساک های تبلیغاتی نوع متقال است. طراحی ساک تبلیغاتی متقال کاملا مطابق با محیط زیست بوده و مواد استفاده شده در دوخت این ساک آسیبی به محیط زیست نمی رساند. برای همین در سال های اخیر بین مردم و برندهای مختلف طرفداران بسیاری پیدا کرده است. بنابراین اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که به حفظ محیط زیست اهمیت می دهید ما این نوع طراحی ساک تبلیغاتی را به شما پیشنهاد می کنیم. علاوه بر این طراحی ساک تبلیغاتی متقال مزایای دیگری هم دارد که شامل :
1- بسیار مقاوم بوده و به راحتی قابل شستشو و استفاده مجدد هستند.
2- وزن بسیار پایینی دارند اما به راحتی می توانید وسایل مختلف و نسبتا سنگین را در آن قرار دهید، بدون آنکه آسیب به بافت آن وارد شود.
اصول طراحی ساک تبلیغاتی
1- طراحی ساک تبلیغاتی نباید با طرح هایی که مصرف مرکبات زیاد دارند، انجام شود.
2- در فاصله دو سانتی متر از حاشیه بالای ساک باید دو عدد پانچ گذاشته شود تا امکان اتصال دسته ها وجود داشته باشد. در این محل نباید آرم تجاری یا لوگوی شرکت استفاده شود.
3- در طراحی ساک تبلیغاتی حتما توجه داشته باشید، در فاصله سه سانتی متری از حاشیه طرح یا نوشته و یا تصویری گذاشته نشود. این کار به زیبایی بیشتر ساک کمک می کند.
4- محل های که برای تا زدن ساک هستند، نباید نوشته و طرحی روی آنها گذاشته شود. در واقع این فاصله باید به اندازه نصف عطف از کف ساک باشد.
5- در طراحی ساک تبلیغاتی امکان ارائه طرح برای کف و لبه داخلی هم وجود دارد. مثلا در لبه ها می توانید شرکت تولید کننده ساک را تبلیغ کنید.
6- مسئله مهم در طراحی ساک تبلیغانی استفاده از خلاقیت و همچین بهره مندی از ترکیب های رنگی جذاب است به طوری که مشتری به داشتن و نگهداری از آن علاقمند شود. هر چه دوام این ساک ها بیشتر باشد، معرفی و ارائه اطلاعات برند سفارش دهنده هم در بازه زمانی طولانی تری انجام خواهد شد.
7- در نهایت اینکه ابعاد ساک تبلیغاتی متفاوت و بر اساس خواست مشتری قابل تغییر است. این ساک ها قابل چاب در هر اندازه ای هستند. از ساک های خیلی کوچک گرفته تا ساک های بزرگ برای جای دادن تولیدات در حجم زیاد.